مدارک ویزای استرالیا

اخذ ویزای استرالیا

مدارک ویزای استرالیا

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

موقعیت جغرافیایی استراتژیک، روابط دوستانه با سایر کشورها و رشد اقتصادی استرالیا به صورت متوالی در ۲۷ سال گذشته، از مهم‌ترین عوامل جذابیت سرمایه‌گذاری در این کشور به شمار می‌روند.
دولت استرالیا در راستای رشد هر چه بیشتر این کشور، برای مهاجرانی که قصد سرمایه‌گذاری در استرالیا را دارند تدابیر ویژه‌ای در نظر گرفته است؛ به طوریکه ویزای سرمایه‌گذاری به بهترین و سریع‌‌ترین روش برای اخذ اقامت استرالیا تبدیل شده است.

 

انواع ویزای سرمایه گذاری استرالیا عبارتند از:

• ویزای ۱۸۸ استرالیا برای اقامت ۴ ساله
• ویزای ۸۸۸ استرالیا برای اقامت دائم
• ویزای ۱۳۲ استرالیا برای اقامت دائم

به طور معمول، ویزای کارآفرینی که یکی از زیرگروه‌های ویزای ۱۸۸ استرالیا است، بهترین روش برای سرمایه گذاری در این کشور محسوب می‌شود. از مهم‌ترین شرایط اخذ این ویزا، سرمایه‌گذاری حداقل ۲۰۰ هزار دلار در استرالیا است. البته سن، اثبات کارفرمایی شما در کشور مبدا، میزان دارایی‌ و گردش مالی نیز برای اخذ این ویزا بسیار اهمیت دارند.

با داشتن ویزای کارآفرینی می‌توانید وارد استرالیا شوید و کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنید و پس از ورود به استرالیا، با فراهم کردن شرایط لازم برای اخذ ویزای ۸۸۸، به راحتی پس از ۴ سال اقامت دائم بگیرید.

اگر می‌خواهید به صورت مستقیم اقامت دائم بگیرید، می‌توانید از طریق ویزای ۱۳۲ اقدام کنید. البته میزان سرمایه‌گذاری شما در استرالیا برای اخذ این ویزا ۱.۵ میلیون دلار استرالیا است.

 

ویزای کار استرالیا

دولت استرالیا سیاست‌های خود را در راستای جذب نیروهای متخصص تنظیم کرده و فرصت‌های شغلی و شرایط زندگی مناسبی برای این گروه از مهاجران فراهم کرده است. بد نیست بدانید که استرالیا در شمار دارندگان بالاترین درآمد سرانه در جهان محسوب می‌شود.

 

مهاجرت به استرالیا از طریق کار و تخصص یکی از متداول‌ترین راه‌ها برای اخذ اقامت موقت و دائم است. دولت استرالیا هر ساله لیستی از مشاغل مورد نیاز خود را اعلام می‌کند که بسیاری از مشاغل را شامل می‌شود.

 

ویزاهای کاری این کشور به دو نوع موقت و دائم تقسیم می‌شوند:

ویزاهای کاری اقامت موقت

• ویزای ۴۰۰ استرالیا
• ویزای ۴۷۶ استرالیا ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های خاص
• ویزای ۴۸۵استرالیا ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا
• ویزای ۴۸۲ استرالیا با اسپانسر مناطق کم‌جمعیت و اسپانسر فامیلی

 

اگر از طرف یکی از سازمان‌های استرالیایی دعوت شده‌اید تا در فعالیتی مورد توجه دولت استرالیا شرکت کنید، می‌توانید اقامت ۳ ماهه این کشور را از طریق ویزای ۴۰۰ دریافت کنید.

فارغ‌التحصیلان رشته‌ی مهندسی از مؤسسات مورد تأیید استرالیا باشید می‌توانید از طریق ویزای ۴۷۶ اقامت ۱۸ ماهه بگیرید و پس از ورود به استرالیا، امتیازهای لازم برای اخذ اقامت دائم را دریافت کنید. اگر هم اخیرا از یک مؤسسه‌ی آموزشی استرالیایی فارغ‌التحصیل شده‌اید می‌توانید اقامت ۲ تا ۴ ساله را با ویزای ۴۸۵ دریافت کنید.

اگر هم به دنبال اخذ اقامت دائم هستید، می‌توانید روی ویزای ۴۸۹ هم حساب کنید. با داشتن این ویزا می‌توانید بعد از ۲ سال اقامت و کار در مناطق کم‌جمعیت استرالیا، برای اقامت دائم اقدام کنید.

 

ویزاهای کاری اقامت دائم

• ویزای ۱۸۶ استرالیا با اسپانسر شغلی
• ویزای ۱۸۷ استرالیابا حمایت کارفرما در مناطق «کم‌جمعیت»
• ویزای ۱۸۹ استرالیا به صورت مستقل
• ویزای ۱۹۰ استرالیا با اسپانسر ایالتی

 

برای اخذ تمامی ویزاهای کاری اقامت دائم، باید کمتر از ۴۵ سال داشته باشید و امتیازات لازم را کسب کنید. این امتیازات عمدتا مربوط به سن، تحصیلات، تسلط زبانی و سوابق کاری شما هستند. همچنین شغل شما باید مرتبط با تحصیلات‌تان باشد.

ویزای ۱۸۹ برای متقاضیانی است که می‌خواهند به صورت مستقل تمامی امتیازات لازم را کسب و ویزای کاری استرالیا را دریافت کنند. اگر یکی از ایالت‌های استرالیا اسپانسر شما شود، می‌توانید از طریق ویزای ۱۹۰ اقدام کنید.

برای اخذ ویزای ۱۸۶، باید یک کارفرمای مورد تأیید اداره مهاجرت استرالیا اسپانسر شما شود. اگر کارفرمایی که اسپانسر شما می‌شود در مناطق کم‌جمعیت استرالیا است، می‌توانید از طریق ویزای ۱۸۷ اقدام کنید. دولت استرالیا در راستای سیاست تمرکززدایی و توسعه مناطق خاص و کم‌جمعیت، از این ویزاها استقبال می‌کند.

 

ویزای توریستی استرالیا

استرالیا یازدهمین کشور در صنعت گردشگری کشوری جهان محسوب می‌شود و این به معنای جذابیت این کشور و امکانات فراهم شده برای گردشگران است. البته اخذ ویزای توریستی استرالیا به افرادی که قصد گشت‌وگذار در این کشور را دارند محدود نمی‌شود؛ دیدار از اقوام و آشنایان یا شرکت در رویدادهای تجاری و سمینارها و مواردی مشابه نیز از دیگر اهداف اخذ این ویزا است.

این ویزای استرالیا موقتی است و به اخذ اقامت استرالیا در این کشور منجر نمی‌شود. یکی از مهم‌ترین چالش‌های این ویزا مجاب کردن افسر پرونده در خصوص هدف اخذ این ویزا است.

 

ویزای تحصیلی استرالیا

شما قبل از درخواست این ویزا باید:
• از طرف یک مؤسسه‌ی آموزشی در استرالیا برای تحصیل تمام‌وقت پذیرفته شده باشید؛
• اگر کمتر از ۱۸ سال دارید، تمهیدات رفاهی مناسب را برای طول مدتی که قصد دارید در استرالیا بمانید، ترتیب داده باشید.

 

ثبت‌نام: به‌جز چند استثنای محدود، باید در یکی از دوره‌‌های تحصیلیِ‌ درج شده در سیستم CRICOS ثبت‌نام کنید. اگر از خارج از استرالیا ثبت‌نام می‌کنید، باید برای هر دوره‌ای که در نظر دارید همراه با درخواست ویزا، تأییدیه‌ ثبت‌نام (CoE) را ارسال کنید. نامه‌ی‌ پذیرش از طرف مؤسسه‌ آموزشی‌تان مورد قبول نیست.

 

اگر در درخواست ویزای تحصیلی‌ استرالیا برای بیشتر از یک دوره درخواست می‌دهید، باید تمام کدهای تأییدیه‌ ثبت‌نام را در فرم درخواست وارد کنید، در غیر این‌صورت ممکن است ویزا فقط برای تأییدیه‌ ارسال شده صادر شود.

 

شما در شرایط زیر به ارائه‌ تأییدیه‌ ثبت‌نام نیاز ندارید:

• وزارت امور خارجه و تجارت استرالیا اسپانسرتان شده باشد – نامه‌ حمایت را ارائه دهید.
• وزارت دفاع استرالیا اسپانسرتان شده باشد – نامه‌ حمایت را ارائه دهید.
• دانشجوی تبادلی ثانویه باشید – یک فرم AASES ارائه دهید.
• دانشجوی پژوهشی تحصیلات تکمیلی باشید – نامه‌ای از سوی مؤسسه‌ آموزشی‌تان ارائه دهید.
اگر در استرالیا هستید، می‌توانید با یک یا چند نامه پذیرش از سوی دانشگاه، درخواست بدهید اما باید تأییدیه‌ ثبت‌نام ارائه کنید تا ویزا صادر شود.

 

آدرس سایت سفارت استرالیا