مدارک ویزای ایتالیا

اخذ ویزای ایتالیا

مدارک ویزای ایتالیا

به‌طورکلی می‌توان ویزای ایتالیا را به ۲ دسته تقسیم‌بندی کرد:

ویزای کوتاه ‌مدت: برای اقامت تا ۹۰ روز یا کمتر
ویزای بلند مدت: برای اقامت بیش از ۹۰ روز در ایتالیا
ویزای کوتاه‌مدت ایتالیا خود به ۲ دسته ویزای اتحادیه شینگن یا USV) Uniform Schengen Visa) و ویزای اعتبار محدود منطقه‌ای یا LTV) Limited territorial validity visa) تقسیم‌بندی می‌شود.
ویزای بلندمدت ایتالیا اما انواع ویزای ملی یا VN (National Visa) شینگن را شامل می‌شوند که به دارنده آن اجازه می‌دهد بیش از ۹۰ روز در ایتالیا اقامت داشته باشد. این ویزای ایتالیا همچنین به فرد اجازه می‌دهد تا ۹۰ روز در کشورهای عضو پیمان شنگن تردد نماید.

 

 

ویزای اتحادیه شینگن یا USV

ویزای اتحادیه شینگن درواقع همان ویزای توریستی اروپا است. اعتبار آن بر اساس برنامه سفر مشخص می‌شود و هر ۶ ماه یک‌بار برای حداکثر ۹۰ روز صادر می‌شود. این ویزا در ۳ نوع ویزای نوع A، B و C صادر می‌شود. ویزای نوع A و B ویزاهای ترانزیتی محسوب می‌شوند و ویزای نوع C ویزای کوتاه‌مدت برای مقاصد گردشگری است. ویزای نوع C خود به ۳ دسته سینگل، دابل و مالتیپل تقسیم‌بندی می‌شود. دارندگان ویزای مولتی نوع C ایتالیا می‌توانند تا زمان اعتبار ویزای خود (حداکثر ۹۰ روز) به دفعات و بدون محدودیت وارد اروپا شوند.

 

 

ویزای اعتبار محدود منطقه‌ای یا LTV

این نوع ویزا که از عمومیت کمتری نسبت به ویزاهای USV برخوردار است، تنها تحت شرایط خاص و ویژه‌ای همچون دلایل بشردوستانه صادر می‌شوند و به دارنده آن را محدود می‌کنند تنها در همان کشور صادرکننده ویزا و یا تعداد محدودی از کشورهای حوزه شنگن تردد کنند.

 

 

آدرس : تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۶۸/۷۹
شماره تلفن: ۶۶۷۲۶۹۵۵-۰۲۱ و ۶۶۷۲۶۹۵۶-۰۲۱
آدرس سایت : http://www.ambteheran.esteri.it/ambasciata_teheran/fa

 

بخش کنسولی سفارت ایتالیا

اداره کنسولی سفارت در تهران، خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا (بلوار آفریقای سابق)، بن بست فرزان شرقی، پلاک ۱۵ واقع شده است.
شماره های تلفن
• دفتر ویزا: ۸۸۱۹۰۱۶۰-۰۲۱
• دفتر امور کنسولی: ۸۸۷۸۳۴۹۸-۰۲۱

 

ساعات کاری اداره کنسولی

اداره کنسولی ایتالیا یک شنبه‌ها از ساعت ۸ الی ۱۳ و دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸ الی ۱۴ باز و در روزهای جمعه و شنبه تعطیل است.

 

ساعات کاری دفتر تایید مدارک

دفتر تایید مدارک سفارت روزهای دوشنبه تا پنج ‌شنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۱ ظهر باز است.

 

گرفتن وقت سفارت ایتالیا

برای درخواست ویزا باید از قبل وقت بگیرید و این کار را به صورت اینترنتی انجام می شود. باید به سایتی که در سایت سفارت معرفی شده بروید و از بین روزهایی که ظرفیت آن ها هنوز پر نشده روز خود را انتخاب کنید، اگر نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید می توانید به مسئولان سفارت ایمیل بزنید.

 

آدرس سایت سفارت ایتالیا