مدارک ویزای بلژیک

اخذ ویزای بلژیک

مدارک ویزای بلژیک

سفارت ، بر اساس وقت های داده شده ، روزهای یکشنبه ، دوشنبه ، سه شنبه ، چهارشنبه و پنجشنبه از ساعت ۸٫۳۰ الی ۱۲ آماده دریافت پرونده های درخواست ویزا میباشد.

درخواست ویزا می باشد حداکثر ۳ ماه و حداقل ۳ هفته ، قبل از تاریخ مشخص شده برای عزیمت ، انجام شود.

 

برای تعیین وقت جهت ارائه درخواست ویزا ، میتوانید شخصأ و از طریق وبسایت سفارت به آدرس http://www.visa4belgium.com/ ، اقدام نمائید.

 

در شرایط اضطراری (بعنوان مثال برگزاری جلسه اضطراری ، بیماری مهم اقوام و مواردی از این دست) میتوانید از طریق ایمیل visa.teheran@diplobel.fed.be اقدام به درخواست وقت نمائید.
فرم درخواست ویزا مجانی میباشد.

 

شما میتوانید آن را از پذیرش درخواست تحویل یک یا چند فرم نمائید. این فرم انفرادی میباشد ، هر درخواست کننده ویزا باید برای خودش فرم پر نماید ، حتی اگر چند نفر در یک گذرنامه باشند.فرم را میتوان به یکی از ۳ زبان ملی بلژیک (هلندی، فرانسه ، آلمانی) و یا انگلیسی پر نمود.

 

میتوانید جهت اطلاع یا دانلودِ اطلاعات و مدارک مربوط به انواع ویزا ، به سایت مراجعه نمائید و یا از پذیرش درخواست نمائید تا برگه مربوط به نوع سفر مورد نظر را در اختیارتان قرار دهند. همیشه دقت نمائید تا زمان درخواست ویزا ، مدارکی که میتوانند کمک نمایند تا قصد شما برای ترک کشورهای عضو شنگن را قبل از خاتمه ویزا تعیین نمایند ، ضمیمه پرونده خود نمائید.

 

هزینه ویزای کوتاه مدت (ملاقات خانوادگی، توریستی ، تجاری) ۶۰ یورو ، و برای ویزای طولانی مدت (الحاق به خانواده ، دانشجوئی) ۱۸۰ یورو میباشد. مبالغ مذکور باید به یورو پرداخت شوند ، منفی شدن درخواست ویزا به معنی بازپرداخت این مبالغ نمیباشد.

 

هنگام درخواست ویزا ، مهری در گذرنامه شما زده خواهد شد .این مهر تنها به این معنی میباشد که درخواست ویزای شما دریافت شده است و فاقد هرگونه بار حقوقی است.

 

در صورت مردود شدن درخواست ویزا ، متقاضی دارای حق رجوع میباشد. هنگام مراجعه متقاضی برای پس گرفتن گذرنامه خود ، در برگه جواب منفی ، فرآیندی که باید برای رجوع طی شود، مرجع ذیصلاح و مدت زمانی که در طی آن میتوان درخواست بازنگری داد ، قید گردیده است .

 

 

آدرس سفارت بلژیک در تهران : ولی عصر- خیابان ‏فیاضی(فرشته)- خیابان آقابزرگی- بن بست شیرین – شماره ۴
تلفن سفارت بلژیک در تهران : ۲۱۲۲۲۴۸۵۸۲

آدرس سایت سفارت بلژیک