مدارک ویزای فرانسه

اخذ ویزای فرانسه

مدارک ویزای فرانسه

ویزای توریستی فرانسه (Tourism/Private stay)

این نوع از ویزای فرانسه مختص گردشگرانی است که قصد بازدید از کشور فرانسه برای مدت زمان کمتر از ۳ ماه را دارند، از این رو فرد دارنده ویزای توریستی مجاز به انجام کار در کشور فرانسه نبوده و به غیر از گشت و گذار تنها مجاز به استفاده از خدمات پزشکی بیمارستان است. در این حالت بنابر مدت زمان اقامت‌ (حداکثر ۹۰ روز در بازه زمانی ۱۸۰ روزه) برای‌ شما براساس مقصد مورد نظرتان ویزای اتحادیه شنگن USV و یا ویزای ملی (national) نوع C صادر می‌شود.

 

ویزای کاری ( Professional Purpose)

این نوع از ویزای فرانسه همانطور که از نامش پیداست برای کسب و کار در خاک کشور فرانسه طراحی شده است و نسبت به موقعیت فرد ( خویش‌فرما، کارمند، شغل فردی و مدت زمان اقامت) دارای شرایط و مشخصات مختلفی به شرح زیر است:

اینکه جهت به انجام رساندن امور تخصصی و تبلیغاتی و شروع و یا مشارکت در یک فعالیت خویش فرما به کشور فرانسه قدم بگذارید.

اینکه توسط کارفرما برای مدت زمانی معین جهت ارائه خدمات و انجام ماموریت به کشور فرانسه فرستاده شوید و طی مدت زمان قرارداد به انجام امور محوله بپردازید و یا اینکه توسط کارفرمای فرانسوی برای انجام کار در فرانسه استخدام شوید. (که می‌تواند تحت عنوان قرارداد فصلی باشد)
تحت عنوان گذراندن دوره حرفه‌ای و آموزشی برای یک سازمان و یا شرکت نسبت به اخذ ویزای فرانسه از نوع کاری اقدام کنید.

 

ویزای تحصیلی (Studies، training)

این نوع از ویزای فرانسه برای آن دسته از افرادی است که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه را دارند و یا می‌خواهند در طرح‌های تحصیلی مشارکتی و یا تبادل دانشجو شرکت کنند.

به طور تقریبی تحصیل در دانشگاه‌های دولتی فرانسه همچون اغلب دانشگاه‌های آلمان رایگان بوده و در صورت دریافت ویزای فرانسه و پذیرش تحصیلی می‌توان با پرداخت هزینه‌ای بین ۱۷۵ تا ۵۷۰ یورو در سال به تحصیل در کشور فرانسه پرداخت.

ویزای تحصیلی فرانسه از نوع ویزای شینگن طولانی مدت با برچسب Etudiant است که توسط سفارت فرانسه صادر می‌شود و دانشجو می‌تواند در کنار داشتن امکان کار دانشجویی، به هر دو زبان فرانسه یا انگلیسی به تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه بپردازد.

 

ویزای بازدید خانواده (Family)

این نوع از ویزای فرانسه به عنوان ویزای شینگن طولانی مدت برای متقاضیان خارجی صادر می‌شود که قصد بازدید اعضای خانواده، همسر و یا فرزند خود را برای بیش از سه ماه تا یکسال دارند.

متقاضی دریافت ویزای فرانسه از نوع خانوادگی میبایست پس از وارد شدن در خاک فرانسه نسبت به ثبت‌نام و دریافت مجوز اقامت (residence permit) از اداره مربوطه اقدام کند. لازم به ذکر است که تنها در صورتی که عضو خانواده شما دارای ملیتی اروپایی یا فرانسوی باشد و یا به صورت قانونی ساکن کشور فرانسه باشد، فرد متقاضی امکان دریافت ویزای فرانسه Family را خواهد داشت.

 

ویزای ترانزیت یا عبور از فرانسه (Transit)

این نوع از ویزای فرانسه تنها مختص افرادی است که مقصد سفرشان جایی خارج از حوزه شینگن است اما برای عزیمت به آنجا ملزم به عبور از خاک کشور فرانسه و جا به جایی هواپیما در فرودگاه فرانسه هستند. بدین ترتیب فرد با در دست داشتن ویزای ترانزیت فرانسه حق خروج از محوطه فرودگاه فرانسه را نداشته و تنها مجاز به تعویض پرواز خود برای رسیدن به مقصد مورد نظر است.

 

ویزای شینگن ملی فرانسه- طولانی مدت (long-stay national visa)

عموما برای هرگونه اقامت بیش از ۹۰ روز در خاک کشور فرانسه شما ملزم به دریافت ویزای فرانسه طولانی مدت مولتی هستید. صرف نظر از برنامه سفری که دارید مدت زمان ویزای شینگن مولتی شما با مدت اعتبار ۳ ماه تا یکسال صادر می‌شود. بدین ترتیب در صورتی که تمایل به اقامت بیش از زمان درج شده در ویزای خود داشته باشید، میبایست نسبت به دریافت مجوز اقامت از سازمان prefecture اقدام نمایید.

 

آدرس سایت سفارت فرانسه