مدارک ویزای هلند

مدارک ویزای هلند

چنانچه بخواهید برای اهداف توریستی، بیزینس، ملاقات خانواده و دوستان، ترانزیت، برگشت و بازدید از اعضای خانواده با ملیت اروپایی به کشور هلند سفر کنید می‌بایست برای ویزای کوتاه مدت هلند اقدام کنید.

ویزای شینگن هلند که به نام ویزای کوتاه مدت نیزشناخته می‌شود در واقع ویزای تایپ C است که به متقاضی این امکان را می‌دهد تا پایان اعتبار ویزای خود، دریک بازه زمانی ۶ ماهه برای حداکثر ۹۰ روز در کشورهای حوزه شینگن اقامت داشته باشد.

 

ویزای تحصیلی هلند در مدارس

آموزش و تحصیل در هلند از سن ۵ سالگی شروع و تا ۱۶ سالگی ادامه می یابد. افرادی که قصد دریافت ویزای تحصیلی هلند را دارند می‌توانند برای مدارس این کشور اقدام نمایند. تحصیل در مدارس هلند به دو صورت و به دو زبان امکان پذیر است. بخشی از مدارس، مدارس دولتی و هلندی زبان هستند و بخشی دیگر، مدارس خصوصی و انگلیسی زبان می باشند. تحصیلات ابتدایی از سن ۵ سال تا ۱۲ سال و تحصیلات دوره دبیرستان از سن ۱۲ سال تا ۱۶ سال ادامه پیدا خواهد کرد که البته بستگی به نوع دبیرستان متفاوت خواهد بود و ممکن است بسته به نوع دبیرستان تا ۱۷ سال یا ۱۸ سال نیز ادامه پیدا کند. هموطنانی که قصد تحصیل در مدارس هلند را دارند باید قیم قانونی در این کشور داشته باشند. معمولاً هزینه های تحصیل در در مدارس هلند بستگی به نوع مدرسه دارد؛ اما مدارس انگلیسی زبان این کشور در بازه ای بین ۴ هزار یورو تا ۱۷ هزار یورو هزینه دارند.

 

ویزای تحصیلی هلند در مقطع کارشناسی

افرادی که قصد اخذ ویزای تحصیلی هلند داشته و تمایل به مهاجرت به هلند جهت گذراندن تحصیلات عالیه دارند، باید از شرایط ویزای تحصیلی هلند و دانشگاه های کشور هلند به قدر کافی اطلاع یابند. تحصیل در دانشگاه های هلند همانند مدارس این کشور به دو صورت است، یک سری از دانشگاه ها، دانشگاه های بین المللی و انگلیسی ‌زبان این کشور هستند و یک سری دیگر، دانشگاه های دولتی این کشور می باشند که امکان تحصیل به زبان هلندی در آن ها فراهم است. کشور هلند از جمله کشورهاییست که کیفیت آموزش و تحصیل در دانشگاه های آن (چه بین المللی و چه دولتی) بسیار سطح بالا می باشد. هزینه های تحصیل در هلند بستگی به نوع دانشگاه، شهر و مقطع متفاوت است، عموماً هزینه های تحصیل در دانشگاه های هلند پایین است و سال ۷-۸ هزار یورو هزینه دارد و برخی از رشته ها و دانشگاه ها نیز شامل هزینه تحصیل بین 10 هزار یورو الی ۱۲ هزار یورو می شوند. افرادی که قصد تحصیل در دوره کارشناسی در هلند را دارند می بایست دارای مدرک ۱۲ ساله دیپلم باشند و علاوه بر مدرک دیپلم، ارائه مدرک آیلتس 6 نیز برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان این کشور الزامی می باشد.

 

ویزای تحصیلی هلند در مقطع کارشناسی ارشد

یکی از پرتقاضاترین مقاطع جهت دریافت ویزای تحصیلی هلند، مقطع فوق لیسانس است. در مقطع کارشناسی ارشد نیز تحصیل به دو زبان هلندی و انگلیسی در کشور هلند امکان پذیر است و افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان هلند در مقطع کارشناسی ارشد را دارند می بایست مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 ارائه نمایند. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند نیز با توجه به رشته و دانشگاه فرد متفاوت است و در بازه 7 الی ۱۵ هزار یورو می باشد. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور هلند، حدوداً بین 1 سال الی 2 سال طول خواهد انجامید. دانشجویان در حال تحصیل در مقطع فوق لیسانس کشور هلند اجازه کار به صورت نیز دارند و پس از اتمام دوره تحصیل خود می توانند برای یک سال در این کشور حضور داشته و در صورت یافتن شغل مناسب، اقامت تحصیلی هلند خود را به اقامت کاری هلند تبدیل نمایند.

 

ویزای تحصیلی هلند در مقطع دکترا

امکان اخذ ویزای تحصیلی هلند جهت تحصیل در مقطع دکترا امکان پذیر می باشد. اما تحصیل در مقطع دکترا بر خلاف مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیاز به شرایط خاص خود دارد. جهت اخذ پذیرش و تحصیل در مقطع دکترا در هلند، شخص متقاضی می بایست مقالات ISI معتبر ارائه نموده و همچنین استاد راهنما یا سوپروایزر در این کشور انتخاب نماید. علاوه بر این نیاز است که دانشجویان، دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس 7 باشند. به طور تقریبی می توان گفت که دانشجویان مقطع دکترا در هلند هزینه ای بابت تحصیل خود در این کشور نمی پردازند؛ چرا که دانشجویی که جهت تحصیل در مقطع دکترا کشور هلند اقدام نموده و در یکی از دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل است، به مثابه یکی از کارمندان دانشگاه محسوب شده و بر اساس کار و تحقیق و فعالیتی که در این دانشگاه انجام می دهد، حقوقی بین ۱۳۰۰ تا 2000 یورو در ماه دریافت می نماید. افراد در انتهای مقطع دکترا باید پایان نامه ای را ارائه نموده و به دفاع از آن بپردازند. پس از ارائه این پایان نامه که مرتبط با پژوهش ها و تحقیقات فرد بوده و مورد تأیید اساتید قرار گرفته است، به وی مدرک دکترا اعطا می شود.

 

انواع ویزای کاری هلند

در این قسمت به معرفی انواع ویزای کاری کشور هلند می پردازیم، این نوع ویزاها عباتند از:

1) ویزای کار هلند MVV

این ویزا بلند مدت است و برای کسانی قابل استفاده است که خانواده آن ها در کشور هلند باشد و بخواهند نزد آن ها بروند و بتوانند در کشور هلند به دنبال شغل مورد نظرشان بگردند و مجوز کار دریافت کنند. افراد کشور های جزء اتحادیه اروپا ، حوزه ی شنگن و شهروندان استرالیا نیازی به گرفتن این ویزا ندارند.

2) ویزای کار هلند بازگشت پذیر

این نوع از ویزا زمانی به کار می آیدکه شما اجازه دارید مدت زمان زیادی را درکشور هلند بمانید اما بخواهید که در این مدت امکان رفت و آمد و خروج از کشور را داشته باشید و بازگردید ولی  مشکلی برای اقامتتان پیش نیاید،  باید این نوع ویزا را داشته  باشید و اعتبار آن می تواند سه ماه یا یک سال باشد.

3) ویزای کار از نوع GVVA

داشتن این نوع ویزا زمانی امکان پذیر است که شما در کشور هلند کار فرمایی داشته باشید که برای شما مجوز کار صادر کرده باشد و شما به واسطه ی آن بتوانید این ویزا را اخذ کنید.

مدت اعتبار این ویزا معمولا 36 ماه است و تقریبا سه ماه قبل از به پایان رسیدن اعتبار آن، اگر قصد ماندن در هلند را دارید برای تمدید آن باید به سازمان امور مهاجرین هلند بروید.

 

آدرس سایت سفارت هلند